1. par aizvainojumu

  Ja Tu kārtējo reizi esi aizvainojies, tad šeit būs burvīga OŠO mantra, ko stāvot pie spoguļa nolasi sev vismaz trīs reises! Ja nepalīdz, tad atkārto to trīsreiz dienā, cik nepieciešamas! :)

  "Es esmu tik svarīgs tītars, ka es nevaru atļaut, kādam rīkojusies saskaņā ar tā dabu, ja man tas nepatīk.  Es esmu tik svarīgs tītars, ka, ja kāds runā vai rīkojas ne tā, kā es gaidīju, es viņu pārmācīšu ar savu aizvainojumu. Ak, lai viņš redz, cik tas ir svarīgs - mans aizvainojums! Lai tas viņam ir kā sods par viņa “rīcību”. Jo es taču esmu ļoti, ļoti svarīgs tītars!

  Es nenovērēju savu dzīvi. Es tik ļoti nenovērēju savu dzīvi, ka man nav žēl tērēt savu vērtīgo laiku aizvainojumam. Es atteikšos no minūtes prieka, no minūtes laimes, no minūtes rotaļīguma, es labāk šo minūti atdošu savam aizvainojumam. Un man ir pilnīgi vienalga, ka šīs minūtes krāsies un kļūs par stundām, stundas par dienām, dienas par nedēļām, nedēļas par mēnešiem un mēneši par gadiem. Man nav žēl pavadīt savas dzīves gadus aizvainojumā, jo es taču nenovērtēju savu dzīvi.

  Es esmu ļoti neaizsargāts. Es esmu tik ļoti neaizsargāts, ka man noteikti jāaizsargā sava teritorija un jāatbild ar aizvainojumu katram, kas mani aizskāris. Es uzkāršu sev kaklā zīmi: “Uzmanību, nikns suns!” un, lai kāds tikai pamēģina to neievērot. Es uzbūvēšu apkārt savai neaizsargātībai augstu žogu un man vienalga, ka aiz tā neredz to, kas notiek ārpusē, toties mana neaizsargātība būs drošībā.

  Es uzpūtīšu no mušas ziloni. Es ņemšu to pus sprāgušo mušu no cita muldoņas un noreaģēšu uz to ar savu aizvainojumu. Es nerakstīšu savā dienasgrāmatā, cik skaista ir šī pasaule, es uzrakstīšu, cik nekrietni ar mani izrīkojās. Es neteikšu saviem draugiem, cik ļoti es viņus mīlu, es pusi vakara veltīšu tam, cik ļoti viņi ir mani aizvainojuši. Man vajadzēs mušā ieguldīt daudz savu un citu spēkus, lai tā kļūtu par ziloni. Jo mušu taču ir viegli atgaiņāt prom, vai vispār to var pat nepamanīt, bet ziloni – nē. Tāpēc es mušas uzpūšu līdz ziloņa lielumam.

  Es esmu trūkumcietējs. Es esmu tik ļoti liels trūkumcietējs, ka nespēju atrast sevī pat ne piles augstsirdības, lai piedotu, ne piles pašironijas, lai pasmietos, lai “nepiekasītos”, ne piles mīlestības, lai pieņemtu. Man vienkārši nav šo pilīšu, jo es esmu ļoti ierobežots un trūcīgs."

Antra Sloka ©