1. integrē prātu ar ķermeni

    Biodanza metode ietver plašas zināšanas antropoloģijā, bioloģijā, fizioloģijā, neirozinātnēs, kinezioloģijā, psiholoģijā, psihoterapijā, u.c. Metodes vispusīgā emocionāli, fiziski un sociāli atveseļojošā iedarbība ir pierādīta daudzos zinātniskos pētījumos. Idejas autors un izveidotājs ir čīlietis Rolando Toro Araneda – psihologs, psihoterapeits, biologs, antropologs, zinātnieks un mākslinieks. Biodanza mūs aicina izdejot dzīvi. Metodes nosaukums veidots no “bio” – dzīve, bioloģiska izcelsme, dzīvība, visa kopums un “danza” – izpausme, kustība ar nozīmi, deja.

             Integrācijas izjūta ir biodejas kā personības attīstības, veselības pilnveidošanas metodes viens no svarīgākajiem mērķiem jeb jēgām”. Pašintegrācijas ideja biodanzā manifestējas trīs aspektos.

    1. Afektīvi psiho motorā integrācija. Nav pretrunu starp to, ko es domāju, jūtu un daru.
    2. Sociālā integrācija. Grupas dalībnieki tiek uztverti līdzvērtīgi. 
    3. Cilvēka un dabas norišu integrācija. Cilvēks sevi izprot kā lielāka veseluma (Visuma) sastāvdaļu.

    Biodanza veicina cilvēka un dabas norišu integrāciju, savienošanos ar mistisko, ar arhetipisko, ar dievišķo un veicina uztvert sevi kā daļu no lielāka Visuma, kā lielāka veseluma un visu norišu savstarpējo saistību apzināšanos. Tāpēc biodanza sesijās svarīgs aspekts ir kustība, mijiedarbība ar grupas locekļiem dejas laikā. 

    Biodanza nodarbība rada intensīvas izjūtas būt dzīvam šeit un tagad, un šo pieredzi sauc par “Vivenciju” (no spāņu valodas vārda “vivencia”, kas tulkojumā nozīmē – pārdzīvojums). Tā ir iespēja ļaujoties dejai ienirt esamības telpā, kurā neeksistē laiks, kur svarīga ir dzīve un dzīvība. Metode, strādā izraisot spēcīgu pozitīvu izjūtu par to, kas esi, identitātes izjūtu un tā ved regresiju, kad katrs “izšķīst” lielākās grupās, apkārtējos, dabā, Visumā. Nereti ierosinot personīgo robežu izzušanu un vienotības sajūtu ar citiem.

    Dejojot un vadot biodanza nodarbības, esmu pieredzējusi, ka, patiesi ļaujoties dejai, dejotājs pamazām atveras, kā plaukstošs zieds un izpauž savu esību, tajā mirklī deja top par kaut ko vairāk kā tikai deju, tajā nereti pieredzēti izmainīti apziņas stāvokļi, kustības un emocijas palīdz izlauzties kaut kam dabiskam, nozīmīgam, īstam un vērtīgam. Biodanzaprovocē mūsu apzinātību, virza pretī mīlestībai un māca vairāk mīlēt. (Jakovļeva-Sloka, 2013–2016)

    Biodanza ietver plašas zināšanas un praksi visā pasaulē, tās Starptautiskajā mājas lapā var atrast iespējas to praktizēt daudzās pasaules valstīs, tostarp, Latvijā.

Antra Sloka ©