1. RETRĪTS - daba. klusums. deja.

  Daba ir kā mūžības telpa, kurā satiekoties ar klusumu,

  atkal no jauna atklājam sevi, lai ļautos dzīves klātesamības dejai.

   

  Mūsu dzīvē, tāpat kā dabā, ir savi noteikti cikli, kuros atklājas savas esības vitālai eksistencei nepieciešamais sievišķais un vīrišķais pamats, tiekšanās un ļaušanās. Atklājas pretstati un paradoksi, un mēs meklējam harmoniju starp tiem. Mēs meklējam līdzsvaru starp – spēku un maigumu, atgrūšanu un pieņemšanu, kontroli un ļaušanos, norobežošanos un brīvību, dusmām un gandarījumu, skumjām un prieku, bailēm un mīlestību.

  Vai es jūtu, sajūtu, dzirdu savu iekšējo gaismas avotu, savu dvēseles balsi, savu kodolu, esību lielajā dabas telpā? Vai spēju būt viens? Vai es mijiedarbojos ar pasauli? Vai ļauju sev būt kāds esmu, un māku atrast mieru sevī?

  Apklusinot prātu un ieklausoties klusajā sirdsbalsī, daudz kas mainās. Labestībā un iecietībā pret sevi mums ir iespēja paveikt brīnumaino – atdzimt savā vienotībā ar visu, un iegūt dievišķo brīvību būt. Biodanza pamatlicējs Rolando Torro ir teicis: “Mūsu dzīve pilnībā mainītos, ja mēs spētu sajust savu apgaismoto daļu un ar mīlestību pievērstos šim iekšējam gaismas avotam”.  

  Aicinām Tevi uz kopīgu pieredzi, būt te un tagad, meklēt Tavas atbildes un atrast jaunus jautājumus, kā arī pieredzēt un:

  -       ar labestību, cieņu, interesi un rūpēm pievērsties savai iekšējai jūtu un dvēseles pasaulei;

  -       spert jaunus soļus, pārkāpjot savai komforta zonai;

  -       atklātu sevi no jauna un savienotos ar savu mīlestības un gaismas avotu;

  -       atrastu jaunus veidus kā līdzsvarot savas iekšējās pretrunas.

   

  Piedaloties retrītā esi aicināts  ievērot klusumu visās nodarbībās un aktivitātēs no piektdienas vakara pēc iepazīšanās līdz svētdienas rīta pirmajai nodarbībai /36 stundas/. Ja jutīsi vajadzību, būs iespēja brīvajos brīžos uzdot skolotājiem jautājumus.

   

  Norises vieta: Krimuldas muiža

  Ierašanās: 6.oktobris no 17:00 – 18:00

  Izbraukšana: 8.oktobris plkst. 15:00

  Dalībnieku skaits grupā: līdz 18

  Samaksa: 198.–  eiro  cenā iekļautas meditācijas un dejas nodarbības, dzīvošana Krimuldas muižā /divas naktis/ un sešas ēdienreizes /brokastis 8:00, pusdienas 13:00, vakariņas 18:00/ Pirmā iemaksa: 48.- eiro garantē vietu grupā, tā netiek atmaksāta, ja dalībnieks dažādu apstākļu dēļ neierodas uz retrītu.

   

  Retrītu vadīs

  Antra Sloka-Jakovļeva, praktiskā psiholoģe, psiholoģijas maģistre, eksistenciāla virziena psihoterapeite, grupu terapeite, biodanza skolotāja.

  Dace Daliņa, lektore, reiki skolotāja, meditācijas un dvēseļu tikšanās prakšu vadītāja.

  Pieteikšanās un sīkāka informācija: 

  Antra: +371 29150112 ,  antrasprakse@gmail.com 

  Dace: +371 29135541, dacedalina@gmail.com

 2. PAR MEDITĀCIJU, DEJU, KLUSUMU un DABU.

  Retrītam ar meditāciju, deju un klusumu Krimuldas muižā.

  MEDITĀCIJA. Meditācija ir prāta viļņu nomierināšana. Meditācija ir klātbūtne. Meditācija ir pieredze. Meditācijas laikā, atrodoties atslābinātā stāvoklī, notiek intuitīva sevis un savas dzīves apzināšanās, savu attiecību ar apkārtējo vidi apzināšanās un intuitīva aptveršana, ka pasaule atrodas tevī un tu – pasaulē. Meditācijā, lai savienotos ar sevi tagadnes brīdī, izmantojam savu elpu, vērojam savu fizisko ķermeni un apzināmies savas emocijas. Meditācija ir prasme, kuru praktizējot, iemācamies nepretoties tam, kas ir. Tā ir iespēja radīt savam iekšējam mieram telpu. Primārais meditācijas nolūks ir sākt apzināties un iepazīties ar mūsu iekšējo dzīvi. Galējais mērķis ir sasniegt dzīves un apziņas avotu. Ieelpa un izelpa. Dzīve. Esība. Pieņemoša laipnība pret sevi. Atvērtība jaunai pieredzei. Vieglums. Uzticēšanās. Piepildīšanās. Savienošanās. Mīloša klātbūtne.

   

  DEJA.

  Deja mūs savieno ar dzīves kustību. 

  Dejošana palīdz mums pieņemt visu šo cilvēcību. 

  Pareizais “veids”, kā dejot, ir dejot sevi. Izaicinājums ir radīt vai atrast drošību, kas ļauj jums noskaidrot, ko tas nozīmē. Kad cilvēki ļauj savam oriģinālajam kustību veidam nākt ar vieglumu un prieku, viņi izstaro novērojamu spēku, ko citi bieži vien var saskatīt.

  Dejošana ir dabiska prieka izpausme.

  Dejošana aktivizē dzīvos ūdeņus mūsos. 

  Dejas var palīdzēt mums atrast Dievu, piekļūt gudrībai un atgūt dvēseli. Daudzos gadījumos deja var būt dziednieks, kas pārnes mūs pāri grūtībām un izglābj mūs no "bedres". 

  Dejošana palīdz mums pāriet no formas uz formu. Tā ir "transformācija", ko ikviens no mums var iemācīties darīt ar lielāku graciozitāti un vieglumu. 

  /No grāmatas “Deja — sakrālā māksla” Sintija Vintone-Henrija/

   

  KLUSUMS. Klusumā pašas no sevis mūsos sāk raisīties atskārsmes, mostas nozīmīgi jautājumi un pamostas mūsu psihes nedziedināmie ievainojumi. Praktizējot klusumu vienkārši pamani to, ko ikdienas rosībā nemaz nepamani. Klusums ir vide, kur mēs varam vairāk uztvert, dzirdēt, redzēt, pamanīt. Klusums vienmēr visu padara lielāku, dziļāku, pacietīgāku un līdzjūtīgāku. Klusuma prakses palīdz skaidri apzināties, ka no tā, kā es kaut ko redzu vai uztveru, vienmēr ir atkarīgs, ko es redzu. 

  /No grāmatas “Starp divām bezgalībām.” Juris Rubenis / 

   

  DABA. Dabai ir savs ritms, sava kārība. Dabā ir savs cikliskums. Dabā gandrīz vienmēr  vari ieraudzīt  kā dzīve mijiedarbojas ar nāvi. Arī dabā viss ir savstarpēji saistīts. Arī tu esi daba un esi saistīts ar to. Daba dod enerģiju, daba dziedina. Daba atspoguļo arī Tevi. Pavērojot dabu! Ieskaties, ieklausies, saskati, pavēro, patausti, sajūti, kas uzrunā Tevi!  Kas tevi aizrauj, kas sajūsmina, kas nepatīk, kas biedē? Pamēģini atbildes atrast sevī!

   

   

   

   

   

   

 3. RETRĪTA DIENAS RITMS

   

  PIEKTDIENA

   

  Ierašanās 

  No 17:00

  Vakariņas 

  18:00

  Nodarbība zālē. Deja.

  18:30 – 21:30 

  SESTDIENA 

   

  Brokastis

  8:00 – 8:30

  Nodarbība zālē. Deja.

  9:00 – 11:00

  Pusdienas

  Daba. Klusums.

  13:00

  13:30 -17:30

  Vakariņas

  18:00 

  Nodarbība zāle. Deja.

  18:30-20:30

  SVĒTDIENA

   

  Brokastis

  8:00

  Nodarbība zālē. Deja.

  9:00  - 11:00

  Pusdienas

  13:00

  Zāle. Kopsavilkums.

  13:30 – 14:30

   

Antra Sloka ©