1. par tuvību

  TUVĪBAS MANIFESTS

  Aglaya Dateshidze

  Tuvība – tā ir iespēja izturēt sevi un otru cilvēku maksimālā atklātībā, godīgumā un neaizsargātībā.

  Ja mēs ar tevi esam tuvi, tas nenozīmē, ka esam vienādi. Mums ir dažādas sejas – gan saskaņotas, gan atšķirīgas. 

  Ja mēs esam tuvi, tas nenozīmē, ka es vienmēr darīšu to, ko tu lūdz. Es varu tev nepiekrist, un tas nemazina mūsu tuvību.

  Ja tu un es esam tuvi, tas nenozīmē, ka starp mums nav robežu un noteikumu. Tieši pretēji, viņiem vajadzētu būt daudz skaidrākiem nekā ar citiem, jo ​​tu un es – mēs ciešāk mijiedarbojamies.

  Ja tu un es esam tuvi, tas nenozīmē, ka man nav tiesību dusmoties uz tevi. Tas nozīmē, ka manām dusmām var būt vairāk iemeslu kā dusmojoties uz citiem.

  Ja mēs esam tuvi, tas nenozīmē, ka mums visu savu laiku vajadzētu pavadīt kopā. Gan tev,  gan man ir tiesības uz personīgo telpu.

  Ja es tevi apskauju, tas nenozīmē, ka es noteikti gribu ar tevi pārgulēt. Ir ļoti daudz tuvības iespēju bez seksuālās intimitātes. Ja es tevi noraidu, tas nenozīmē, ka es tevi nemīlu.

  Ja tu un es esam tuvi, nav garantijas, ka tas ilgs mūžīgi. Mēs varam būt pateicīgi par katru dzīves mirkli.

  Ja mēs esam tuvi, tas nenozīmē, ka es nevaru būt tuvu nevienam citam. Es neesmu tavs īpašums.

  Ja tu un es esam tuvi, tas nenozīmē, ka mums vajadzētu saprast vienam otru bez vārdiem. Mums būs jāapspriež savas vēlmes, cerības un vajadzības.

  Ja mēs zaudējam tuvību, mēs to varam atgriezt, kad abi vēlamies un esam tam gatavi.

  Ja es kaut ko nevēlos, tu neko nevari ar to darīt. Ja tu kaut ko nevēlaties, es neko nevaru ar to darīt. Es lūdzu cienīt manu nevēlēšanos un cienu tavu nevēlēšanos.

  Ja es kaut ko tagad nevēlos, tas var mainīties, un tas var palikt tā arī uz visiem laikiem. Šis brīdis ir pilntiesīgs mūžības pārstāvis.

  Ja es tagad aizstāvēšos no tevis,  tas nenozīmē, ka mēs nevaram būt tuvi. Ja mēs esam ar tevi tuvi, tad mēs abi vēlamies tādi būt. Es esmu atbildīgs par savu rīcību, pat ja mēģinu tev pierādīt, ka tas tā nav.

  Ja tu un es esam tuvi, tas nenozīmē, ka mums nedrīkst būt noslēpumiem vienam no otra. Taču mēs varam tiekties būt bez tiem.

  Es mīlu tevi ne tāpēc, ka apmierini manas vajadzības. 

  Es mīlu tevi ne to, kas vari būt.

  Es mīlu tevi, jo tu esi tu!

   

   

   

Antra Sloka ©