1. dzīves kaleidoskops

  Pagriez savu ikdienas kaleidoskopu un dzīvo pilnvērtīgāk!
   
  Man bērnībā bija kaleidoskops, tāda neliela  nūjiņa ar krāsainiem stikliņiem, un to griežot tur varēja redzēt visdažādākās bildes, un tad uzgriezt to, kas vislabāk patīk.  Tiesa gan, nebija tur milzums daudz variantu, un tomēr, man šķita tas   interesanti un aizrautīgi skatīties kā tie stikliņi  birst un sakārtojas visdažādākās figūrās un krāsu salikumos.  
   
  Un tas pats notiek ar mūsu ikdienu, mēs paši esam tādi kā krāsaini kaleidoskopi, piepildīti ar krāsainām emocijām un domām. Tiesa gan, daudz vairāk mūsos ir ikdienas bilžu varianti, un arī melnās un baltās krāsas ir gana, un pelēkās. Un katru mirkli un dienu, uzgriežas, kāds cits krāsaino stikliņu salikums.
   
  Kādu bildi no rīta uzgriežam tā arī ripojam ikdienā uz priekšu. Un paši vien mēs tās bildes griežam un esam par to atbildīgi. Cik laimīgi, cik pilnvērtīgi, tas nu katra pašā ziņā. Katram savs ceļš uz laimi. Un kā saka  Imanta Ziedoņa rindas:
  “Ir tikai tādas mazas laimītes.
  Ir tikai tādi mazi ikdienības prieki”
   
  Un īpašs prieks ir tad, kad paši mākam pieņemt un pagriezt pelēko un drūmo ikdienas mirkli vai notikumu uz kādu daudz krāsaināku un sev patīkamāku.
  Vai tu par to ikdienā aizdomājies? Kādu tu veido savu dienu?
   
  Man ir gadījies, ka kaleidoskops noput, jo aizmirstas pašai to iegriezt vēlamā nokrāsā, jo ir jāskrien, jādara, jāpaspēj sagadāt, iegūt, sapelnīt, sastrādāt, pabeigt,  sasniegt… ar virzību un nežēlīgu ātrumu dzīties uz priekšu. Jā, dzenamies pēc laimes,  lai gan, patiesībā, justies laimīgāk un bagātīgāk var ejot lēnāk, izjust var darot lēnāk… apstājoties un ieklausoties, var izbaudīt  mirkli te un tagad!
   
   
  Sens sakāmvārds vēsta: ko sēsi, to pļausi” un tāpēc, ik pa laikam, ir vērts padomāt, cik vērtīgas sēklas mēs iesējam, kas ir tas, ko domājam, ko sakām, kā rīkojamies savā dzīves dārzā. Vai tiešām mums tas ir ļoti svarīgi un nozīmīgi.
   
   
  Apzinoties un praktizējot kārtot savas domas  un uzdrīkstoties stāties pretī savām bailēm mums ir iespējas savus prāta un emociju stikliņus sabirdināt un sagriez tā, lai varētu  dzīvot laimīgāk, pilnvērtīgāk un bagātīgāk!

Antra Sloka ©